AKÉ BOILIES ZVOLIŤ V LETE ?

Aké boilies zvoliť v lete ?chytanie-kaprov

Zima sa už skončila a čo chvíľu je tu leto. Na obzore je teplejšie počasie a skvelý čas ísť na breh a chytať kapry!
Lov kaprov v lete je väčšinou priaznivý, pretože kapry sú hladné, aktívne a pripravené vyraziť. Je ale vhodné prispôsobiť ročnému obdobiu aj výber boilies.

Výber boilies pri rybáreni, môže nepochybne ovplyvniť váš úspech pri chytaní.
Testy a experimenty ukázali, že kapre môžu uprednostniť jedno boilies pred druhým aj keď sú na rovnakom mieste vedľa seba.
Obľúbenou voľbou v lete sú boilies na báze mäsa a rybej múčky. Atraktanty v oboch týchto typoch boilies ľahšie prenikajú cez teplejšiu vodu.
Zvýšená aktivita rýb znamená, že kapor by mal pokryť väčšiu plochu revíru a ľahšie nájde Vašu návnadu. Pestrofarebné páchnuce návnady preto nie sú také dôležité ako v zime.

Okrem boilies existuje množstvo faktorov, ktoré ovplyvňujú úspešnosť a na každom mieste sa môžu ryby správať odlišne. Nie je možné preto vytvoriť univerzálny návod na chytanie. Umenie výberu správneho boilies väčšinou prichádzá až postupne. Aj napriek tomu ma určite mnoho z Vás overené tipy a triky pri chytaní. Často sú užitočné rady práve od miestnych rybárov.

Myslíte si že viete aké boilies sú najlepšia návnada na kapre v lete ? Napíšte nám Vaše skúsenosti a jedného z Vás odmeníme našími boilies.

Ak už máte svoj ideálny recept na boilies, nechajte si ho vyrobiť u nás !

Spolupracujeme: Pppcreative.sk, Lencos In